Hakkımızda

HELL ENERGY ihracattaki artışının ve küresel popülaritesinin yükselmesinin de kanıtladığı üzere, dünyanın en hızlı büyüyen FMCG markalarından biridir. Yüzde 100 Macar enerji içeceği markası 2006 yılında oluşturuldu ve 2010 yılında Macaristan pazarın lideri oldu, ardından 50’den fazla ülkeyi kapsayan ihracat pazarıyla uluslararası alanda kilit bir oyuncu haline geldi. Şirket, Macaristan’ın yanı sıra Bulgaristan, Romanya, Bosna Hersek, Slovakya, Hırvatistan, Yunanistan ve Kıbrıs’ta da pazarın lideri.

HELL ENERGY’nin başarısının arkasında mükemmel kalitesi, parasının karşılığını fazlasıyla vermesi, geniş erişilebilirliği ve dünya standartlarında pazarlama iletişimi faaliyetleri duruyor. Enerji içeceği sektöründe benzersiz bir yeri olan şirket, dünyada birçok ülkede pazar lideri olarak köklü bir markaya, kendi ultra-modern dolum tesisine ve alüminyum içecek kutusu fabrikasına sahip olduğunu gururla söyleyebilen tek şirket olma özelliğini taşıyor ve bu nedenle küresel olarak benzersiz bir stratejik konuma sahip.

Mevcut tüketici ihtiyaçlarını karşılamak ve sürekli gelişim, HELL’in enerji içeceği portföyünün gelişiminde özel bir rol oynuyor. Klasik (32 mg / 100 ml kafein, tutti-frutti aromalı) enerji içeceğine ek olarak ekstrem kullanım için önerilen ve yüzde + 20 daha fazla kafein içeren HELL STRONG gibi yenilikçi ürünler veya HELL Zero gibi şekersiz ürünler de bu markanın şemsiyesi altında mevcuttur.

Trendleri takip eden şirketin misyonu, enerji içeceklerinde mevcut olan olağan bileşenlere ek olarak ekstra bileşenler içeren işlevsel içecekler üretmektir. Bu amaçla, 2017 yılında toplam 11 bileşen içeren (magnezyum ve L-karnitin dahil) HELL STRONG FOCUS piyasaya sürüldü. Ek olarak, BCAA, L-karnitin ve yüzde 60 daha düşük şeker içeriği sayesinde aktif bir yaşam tarzına sahip kişiler için önerilen ve 2018 yılında piyasaya sürülen HELL ENERGY Active ürünü de bu misyonun bir parçası.

HELL ENERGY’nin satış faaliyeti, en başından beri benzersiz bir pazarlama faaliyeti ile desteklenmiştir. Uluslararası genişlemenin ilk adımı, 2009 yılında AT&T Williams Formula 1 ekibiyle yapılan iki yıllık işbirliğiydi ve böylece HELL ENERGY Formula 1 dünyasında sponsor olarak yer almış ilk Macar şirketi ve ikinci enerji içeceği şirketi oldu. Uluslararası sahnede tanınma, markanın sınır ötesi farkındalığını yeni bir seviyeye yükseltti, ancak HELL’in çıtayı yükselttiği tek pazarlama etkinliği bu değildi. Şöyle ki, 2018’de, öncekilerden farklı olarak markanın reklam kampanyası için Hollywood’un en büyük yıldızlarından biri olan Bruce Willis ile işbirliği yapıldı. Bu kampanyanın çok büyük bir başarı kazanmasının ardından 2020 yılında marka, efsane oyuncunun yanı sıra, dünyanın en güzel kadını seçilen ve aynı zamanda tüm zamanların en çok izlenen – 6,7 milyar görüntülemeye ulaşan – Despacitoisimli video klipte rol alan Zuleyka Rivera ile ürünlerinin yüzü olmaları için bir kez daha masaya oturdu. Yeni kampanya sadece HELL enerji içeceğini değil, aynı zamanda bu yıl uluslararası pazarlarda lanse edilecek olan yeni latte ailesi: HELL ICE COFFEE’yi de tanıtıyor. Yüzde 75 süt, gerçek Arabica ve Robusta kahve özü içeren ve koruyucu içermeyen buzlu kahve, rekor sürede tüketicilerin favorisi haline geldi ve HELL ENERGY içeceğinin başarısını bile geride bırakarak, bir yıldan kısa bir süre içerisinde 2020 yazında Macaristan’da pazar lideri haline geldi. Şirket içindeki en son gelişmeler sayesinde artık kendi latte üretim tesisinden sağlanacak olan önemli ölçekte ihracat nedeniyle artık diğer ülkelerde de benzer sonuçlar beklenebilir.

İnovasyon ve sürekli ürün gelişimi hala şirketin hayatındaki en önemli unsurlardan biri olduğundan, markanın hayranları önümüzdeki yıllarda da pek çok inovasyon ve yenilik bekleyebilirler!