Dünyanın en büyük yeşil enerji

ve alkolsüz içki üreticisi olmayı hedefliyoruz!

Kutularımız sonsuza kadar dayanacak şekilde tasarlanmıştır

Ürünlerimizin ambalajları sonsuz geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir.

KUTU 60 GÜNDE YENİDEN DOĞAR

 

Alüminyum, düşük karbonlu döngüsel ekonomilerin önemli bir parçasıdır. Alüminyum hafif, dayanıklı ve esnek olmakla kalmaz (sıvıları ışıktan, oksijenden, kirletici maddelerden ve patojenlerden korur), aynı zamanda sonsuza kadar %100 geri dönüştürülebilir. Sonuç olarak şimdiye kadar üretilmiş alüminyumun %75’i bugün hala dolaşımdadır. Kutularımız yapıları gereği geri dönüştürülmüş içerik bakımından yüksek, karbon ayak izi bakımından düşüktür; eritildiklerinde %95 enerji tasarrufu sağlar. HELL olarak son 5 yılda PET şişe ambalaj kullanımını, toplam ambalaja kıyasla %5’ten daha azına indirdik ve 2025 yılına kadar bu oranın %1’in altında olmasını hedefliyoruz. Alüminyum kutularınızı geri dönüşüm kutularına atın – 60 gün içinde yeniden hayat bulsunlar!

Düşük karbon ayak izine sahip yeşil alüminyum!

Dünyada ilk kez biz tüm kutularımızda SPEIRA ORBIS alüminyum kullandık ve XIXO gazlı içeceklerimiz PET şişeler yerine sadece alüminyum kutularda paketlendi.

Bilinçli kaynak kullanımı sayesinde alüminyum kutularımızın üretiminde çok yüksek oranda geri dönüştürülmüş alüminyum içeren SPEIRA ORBIS kullanıyoruz. Yani geri kazanılan ve kullanılan alüminyum daha önce en az bir kez tüketim ürünü olarak kullanılmıştır. Geri dönüştürülmüş içerik ne kadar fazla olursa çevre için o kadar iyi olur. Sonuç olarak kullandığımız alüminyum, dünya çapında son derece düşük bir karbon ayak izine sahip olmasıyla tüm endüstri için örnek teşkil ediyor.

Bizimle hiçbir şey boşa gitmez!

Amacımız enerji talebini en aza

indirerek eko-verimlilik sağlamaktır.

2015 yılında kendimizi alüminyuma adadık ve o zamandan beri portföyümüzdeki PET şişe oranını %60 azalttık. 2020 yılında gurur duyduğumuz ve sürdürmek için mücadele ettiğimiz Energy Conscious Company (Enerji Bilinçli Şirket) etiketini aldık. Bundan sonra 2021 yılından itibaren kutularımız, çok yüksek geri dönüştürülmüş içerik ve düşük karbon izine sahip olacaktır. Ürünlerimizin paketlenmesinde kullanılan folyolar ve kağıt tepsiler %100 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir. Ayrıca üretim sürecinde kullanılan ikincil hammadde tamamen geri dönüştürülmüştür ve hiçbir atık oluşturmaz.

Sonsuz geri dönüşüme merhaba!

Sizi geleceğe götüreceğiz!

Bize katılmak istiyor musunuz?

Sizden sadece küçük bir enerji, ama Dünya için çok büyük bir enerji! Çevre dostu olan seçeneği seçin ve daima geri dönüştürün!

Geri dönüştürülmüş alüminyum ambalajı seçerseniz, yalnızca içeceğinizin orijinal lezzetinin tadını çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyaya da büyük bir fayda sağlayacaksınız. Sonuçta, doğru şekilde geri dönüştürdüğünüz alüminyum kutular, 60 gün gibi kısa bir sürede yeni bir içecek ambalajına %100 geri dönüştürülebilir. Ve kutuları her zaman doğru yere atarsanız, tekrar tekrar geri dönüştürülebilirler, bu da onları torunlarınızın da kullanabileceği anlamına gelir. Kulağa çılgınca geliyor, değil mi? Bu şekilde, gelecekten pay almak yerine geleceğe katkı sağlayabileceksiniz, bu da gezegenimiz için sayısız mutlu gün anlamına geliyor!

HELLo Alu!

Alüminyum dolaşımda kalsın, mümkün olduğunca uzun kullanılsın! Alüminyum kutular sonsuza kadar geri dönüştürülebilir ve bizler de bu değerli kaynağın boşa gitmesine izin veremeyiz!

Geniş ölçekteki faaliyetlerimiz kapsamında tramvay duraklarındaki, festivallerin muhteşem tesislerdeki, üniversitelerdeki ve oyun salonlarındaki otomatlarda bulunan boş alüminyum kutuları topladık! Çevre hakkında konuşmak yetmez, harekete geçmek gerekir!

HELLo ALU programı kapsamında on binlerce alüminyum içecek kutusunu yatak takımı olarak geri dönüştürmek üzere yeniden işlenmeye gönderdik. Çevreyi korumanın yanı sıra toplama kampanyalarımız, sosyal sorumluluk bakımından da iyi bir amaca hizmet ediyor.

Yeşil çabalarımız hakkında daha fazla bilgi için U Can Think Green blogunu ziyaret edebilirsiniz.

Gerekli tüm bilgileri tek bir yerden öğrenin!

Bu konu bitmek bilmeyen ama çok da önemli bir konu. Raporun tamamını indirin ve sürdürülebilir operasyonlarımız hakkında bilgi edinin! Attığımız her adımı, sizin ve gezegendeki geleceğimiz için sorumlu bir şekilde atıyoruz. Bu yaklaşım, gelecek nesillere bıraktığımız mirasımızdır.

HELL'de, her gün mümkün olduğunca sürdürülebilir ürünler üretmek için büyük çaba sarfediyoruz! Çabalarımıza siz de katılın ve eğer yapabiliyorsanız, yüksek geri dönüştürülmüş içeriğe sahip alüminyum kutularımızı seçin ve lütfen gezegenimiz ve geleceğimiz için geri dönüştürün! Daha iyi bir gelecek için yapabileceğiniz küçük, günlük seçimleri aklınıza bile getiremezsiniz.