Rozhodli sme sa stať najzelenším výrobcom

energetických a nealko nápojov na svete!

Naše plechovky sú navrhnuté tak, aby vydržali večne

Obaly našich výrobkov sú vyrobené z nekonečne recyklovateľných materiálov.

60 DNÍ A PLECHOVKA SA ZNOVU NARODIA

Hliník je kľúčovou súčasťou nízkouhlíkových obehových hospodárstiev. Nielenže je ľahký, odolný a pružný (chráni tekutinu pred svetlom, kyslíkom a kontaminantmi, patogénmi), ale je nekonečne, 100% recyklovateľný. Výsledkom je, že 75 % hliníka, ktorý bol kedy vyrobený, je dnes stále v obehu. Naše plechovky majú zo svojej podstaty vysoký obsah recyklátu a nízku uhlíkovú stopu a ich tavenie vedie k 95 % úspore energie. V spoločnosti HELL sme za posledných 5 rokov znížili podiel obalov z PET fliaš na menej ako 5 % z celkového množstva obalov a naším cieľom je do roku 2025 znížiť tento podiel pod 1 %. Hoďte svoje hliníkové plechovky do recyklačného koša – za 60 dní môžu mať nový život!

Zelený hliník s nízkou uhlíkovou stopou!

Ako prvý na svete používame hliník SPEIRA ORBIS vo všetkých našich plechovkách a naše sýtené nealkoholické nápoje XIXO sú výhradne v hliníkových plechovkách namiesto PET fliaš.

Vďaka uvedomelému zásobovaniu používame pri výrobe všetkých našich hliníkových plechoviek materiál SPEIRA ORBIS, ktorý má veľmi vysoký obsah recyklovaného hliníka. To znamená, že obnovený a použitý hliník bol určite aspoň raz spotrebným výrobkom. Čím vyšší je obsah recyklátu, tým lepšie pre životné prostredie. Výsledkom je, že hliník, ktorý používame, má celosvetovo mimoriadne nízku uhlíkovú stopu a ide príkladom celému odvetviu.

U nás nič nepríde nazmar!

Naším cieľom je minimalizovať spotrebu energie,

a tým zaistiť ekologickú účinnosť.

K používaniu hliníka sme sa zaviazali v roku 2015 a odvtedy sme znížili podiel PET fliaš v našom portfóliu o 60 %. v roku 2020 sme získali značku Energeticky uvedomená spoločnosť, na ktorú sme hrdí a snažíme sa ju udržať. Potom, od roku 2021, budú mať naše plechovky veľmi vysoký podiel recyklovaného odpadu a nízku uhlíkovú stopu. Fólie aj papierové tácky používané na balenie našich výrobkov sú vyrobené zo 100% recyklovaných materiálov. Medzitým sú druhotné suroviny používané vo výrobnom procese plne recyklované, takže nevzniká žiadny odpad.

Hello, večný hliník!

Vydaj sa s nami do budúcnosti.

My ti ukážeme cestu!

Kvapka tvojej energie znamená celý oceán pre našu Zem! Rozhoduj sa vedome a separuj!

Ak siahneš po recyklovanej hliníkovej plechovke, nielenže si vychutnáš originálnu chuť zvoleného nápoja, ale pomôžeš aj Zemi. Vytriedený hliník potrebuje len 60 dní na stopercentnú recykláciu. Správne separovaný hliník je možné donekonečna recyklovať, takže ešte aj tvoje vnúčatá ho môžu využiť. Áno, čítaš dobre! Vedomou voľbou neukrajuješ z budúcnosti, práve naopak, prispievaš k lepším a krajším zajtrajškom našej Zeme!

HELLo Alu!

Udržujte hliník v obehu spoločne, aby ste ho mohli používať čo najdlhšie! Vzhľadom na to, že hliníkové plechovky je možné recyklovať donekonečna, nemôžeme dopustiť, aby tento vzácny zdroj prišiel nazmar!

V rámci našej rozsiahlej série aktivít sme zbierali prázdne hliníkové plechovky v automatoch na električkových zastávkach, vo veľkolepých inštaláciách na festivaloch, na univerzitách av herniach! Pretože o životnom prostredí nestačí len hovoriť, treba rokovať!

V rámci programu HELLo ALU sme už odoslali na recykláciu desiatky tisíc hliníkových plechoviek od nápojov, ktoré budú recyklované na lôžkoviny. A čo viac, okrem ochrany životného prostredia slúžia naše zberové kampane aj dobré veci z hľadiska spoločenskej zodpovednosti.

Viac informácií o našom ekologickom úsilí si môžete prečítať na blogu U Can Think Green.

Všetky potrebné informácie na jednom mieste!

Táto téma je dôležitá a nevyčerpateľná. Stiahni si kompletné správy a zoznám sa s našim konceptom udržateľnosti! Každý krok robíme vedome a s láskou pre budúcnosť našej planéty a pre budúcnosť ďalších generácií. 

V spoločnosti HELL sa usilujeme o to, aby naša výroba bola každým dňom ekologickejšia! Podpor nás v tomto snažení, rozhodni sa pre naše hliníkové plechovky z recyklátu a separuj. Sprav to pre seba i pre našu Zem! Nedokážeš si ani len predstaviť, ako môžeš svojimi zdanlivo malými každodennými rozhodnutiami formovať krajšiu budúcnosť.