ZNAČKA A SPOLOČNOSŤ

HELL ENERGY je jednou z najrýchlejšie rastúcich FMCG značiek na svete. Svedčí o tom jej rýchla exportná expanzia a rastúca globálna popularita. 100% maďarská značka energetických nápojov sa zrodila v roku 2006, a do roku 2010 sa stala lídrom na trhu v Maďarsku. Dnes je už aj kľúčovým hráčom na medzinárodnej scéne – s exportom do viac ako 50 krajín. Okrem Maďarska je lídrom na trhu v Bulharsku, Rumunsku, Bosne a Hercegovine, na Slovensku, v Chorvátsku, Grécku a na Cypre. Úspech spoločnosti HELL ENERGY je daný jej vynikajúcou kvalitou, dobrým pomerom ceny a kvality, širokou dostupnosťou a prvotriednou marketingovou komunikáciou. Spoločnosť je jedinečným hráčom v odvetví energetických nápojov a ako jediná na svete môže povedať, že má vedúcu značku na trhu v niekoľkých krajinách. Má najmodernejší ultramoderný plniaci závod a továreň na výrobu hliníkových nápojov, čo jej dáva celosvetovo jedinečnú strategickú pozíciu.

Uspokojenie potrieb spotrebiteľov a neustály vývoj hrajú pri štruktúre portfólia energetických nápojov HELL exkluzívnu rolu. Okrem klasického energetického nápoja (32 mg/100 ml kofeínu, s príchuťou tutti frutti), sú v rámci ponuky k dispozícii aj inovatívne produkty. Patria medzi ne HELL STRONG s o 20 % vyšším obsahom kofeínu, odporúčaný pre extrémnu potrebu. Zaujímavou je aj produktová rada HELL Zero bez cukru. V nadväznosti na trendy je poslaním spoločnosti vyrábať funkčné nápoje, ktoré okrem obvyklých prísad z energetických nápojov obsahujú aj ďalšie prísady. Za týmto účelom sa v roku 2017 zrodil produkt HELL STRONG FOCUS s celkom 11 prísadami (vrátane horčíka a L-karnitínu) alebo HELL ENERGY Active, uvedený na trh v roku 2018. Je založený na báze BCAA a L-karnitínu s odporučením pre tých, ktorí žijú aktívnym životným štýlom, pretože  obsahuje o 60 % menej cukru.

Predaj HELL ENERGY bol od začiatku podporovaný jedinečnou marketingovou aktivitou. Prvým krokom v medzinárodnej expanzii bola dvojročná spolupráca s tímom AT & T Williams Formule 1 v roku 2009. HELL ENERGY bola prvou maďarskou spoločnosťou, a druhou medzi energetickými nápojmi, ktorá sponzorovala svet Formuly 1. Ukázanie sa na medzinárodnej scéne priniesol cezhraničné povedomie o značke, ale nebola to jediná marketingová aktivita. Rok 2018 posunul latku vysoko, pretože bola jedinečným spôsobom uvedená reklamná kampaň značky. Tá vznikla v spolupráci s jednou z najväčších hollywoodskych hviezd – Bruceom Willisom. Vzhľadom k obrovskému úspechu kampane si značka v roku 2020 opäť vybrala túto hereckú legendu ako tvár svojich produktov. A Bruce Willis nezostal tento krát sám. Pridala sa k nemu ešte Zuleyka Rivera – najkrajšia žena na svete. Hrala v najsledovanejšom videoklipe všetkých čias s viac ako 6,7 miliardou zhliadnutí. Nová kampaň propaguje nielen energetický nápoj HELL, ale tiež novú produktovú radu latte, HELL ICE COFFEE, ktorá bude tento rok uvedená na medzinárodné trhy. Ľadová káva sa 75 percentami mlieka, pravá káva Arabica, kávový extrakt z Robusty, a pritom žiadne konzervačné látky. Všetko toto sa stalo obľúbeným medzi spotrebiteľmi v rekordnom čase. HELL ENERGY Drink, ktorý prekonal svoj skorší úspech, sa v lete 2020 stal lídrom na trhu v Maďarsku. Podobné výsledky možno očakávať aj v kľúčových exportných krajinách, ktoré budú vďaka najnovšiemu posunu spoločnosti zásobované z vlastného závodu na výrobu latte. Inovácie a neustály vývoj produktov sú i naďalej dôležitými aspektami spoločnosti. Zostáva preto isté, že fanúšikovia značky ich môžu očakávať spolu s ďalšími novinkami aj v najbližších rokoch!