2020.07.22. Budapest

Nápojové obaly jsou nyní zelené díky uvedení

HELL ENERGY Group, známý výrobce energetických a nealkoholických nápojů, podepsala společně s hliníkovou společností Hydro

HELL ENERGY Group, známý výrobce energetických a nealkoholických nápojů, podepsala společně s hliníkovou společností Hydro 21. července 2020 smlouvu na zavedení nejzelenější plechovky na nápoje na světě. Podle závazku společnosti HELL budou jejich plechovky na nápoje v celém portfoliu vyrobeny z Hydro CIRCAL, prvotřídního recyklovaného hliníku s certifikovaným obsahem minimálně 75 % recyklovaného odpadu.

Jednou z největších výzev dnešní doby je recyklace obalů, které se již nepoužívají. Společnosti HELL ENERGY a QUALITY PACK hrdě oznámily spolupráci se společností Hydro při řešení těchto výzev tím, že vyrábí hliníkové plechovky, které mají jedny z nejvyšších úrovní recyklovaného obsahu na světě.

„Usilujeme o vedoucí postavení na trhu a jsme globálním měřítkem tím, že našim zákazníkům poskytujeme nízkouhlíkové obaly. Proto jsme se zavázali k inovaci díky společnosti Hydro, což je zdaleka nejudržitelnější řešení pro náš trh.“ řekl Barnabas Csereklye, generální ředitel společnosti HELL ENERGY a generální ředitel společnosti QUALITY PACK.

Přestože spotřebitelé hledají výrobky šetrnější k životnímu prostředí, plastové láhve lze recyklovat pouze v omezené míře a u plastových obalů se odhaduje, že mají hlavní podíl na úniku plastů do oceánu. Společnost HELL se již zavázala snížit podíl plastových lahví ve svém portfoliu na 1 % do roku 2025, čímž prokazuje závazek k udržitelnosti.

Naopak, hliníkové plechovky mohou být recyklovány téměř nekonečně, při zachování jejich kvality i jejich hodnoty. Pokud garantujete 75 % nebo více recyklovaného obsahu, znamená to, že hliník, který dosáhl konce své životnosti jako produkt v použití, se vrátil zpět do smyčky. Kov má zásadní roli při vytváření skutečně oběhové ekonomiky.

Strategie společnosti HELL je založena na odpovědném získávání hliníku s nízkou uhlíkovou stopou, což přispěje ke snížení globálních emisí a vytvoří produkty pro nízkouhlíkovou budoucnost. HELL dosáhl snížení svých skleníkových plynů o 60 % ve srovnání s obaly v minulosti.

Závazek je významným mezníkem udržitelnosti pro celé průmyslové odvětví a společnost HELL ENERGY Group je jediným známým výrobcem nápojů, který je schopen nabízet svým zákazníkům a spotřebitelům po celém světě nízkouhlíkové obaly. Proces výroby hliníku je plně sledovatelný a produkt je certifikován nezávislou třetí stranou.

HELL ENERGY Group vytvořila vlastní maďarskou první hliníkovou nápojovou plechovku QUALITY PACK v roce 2017 a od té doby recykluje 100 % svého průmyslového odpadu v rámci své zodpovědné správy. Jako jedna z nejdynamičtěji se rozvíjejících značek FMCG je společnost HELL považována za zcela jedinečného hráče v oboru s nejvyšší úrovní vertikální integrace vzhledem ke své známé značce, moderním továrnám na plnění a samozřejmě díky nejmodernějšímu zpracování. Jejich výrobky jsou k dispozici ve více než 50 zemích a v mnoha z těchto zemí jsou jedničkou na trhu.