2020.07.22. Budapest

HELL ENERGY tarafindan şİmdİye kadar üretİlen

Dünya çapında tanınmış bir enerji içeceği ve alkolsüz içki üreticisi olan HELL ENERGY Grubu, piyasanın önde gelen alüminyum şirketi…

Dünya çapında tanınmış bir enerji içeceği ve alkolsüz içki üreticisi olan HELL ENERGY Grubu, piyasanın önde gelen alüminyum şirketi Hydro ile birlikte 21 Temmuz 2020 tarihinde bir sözleşme imzaladı ve dünyanın en yeşil içecek kutusunu tanıttı. HELL’in taahhüdüne göre, portföydeki bütün içeceklerin kutu gövdeleri, en az %75’i tüketicilerden geriye kalan hurda kütlelerinden dönüştürülmüş sertifikalı içeriğe sahip, üstün kaliteli geri dönüştürülmüş bir alüminyum türü olan Hydro CIRCAL’den üretilecek.

Günümüzün en büyük endüstriel sorunlarından biri, kullanımlarının sonuna gelmiş ambalajların geri dönüştürülmesidir. HELL ENERGY ve QUALITY PACK, Hydro ile işbirliği yaparak dünyanın en fazla geri dönüştürülmüş içeriğe sahip ürünlerinden biri olan alüminyum kutuların üretimine başladıklarını gururla duyurdu.

HELL ENERGY Genel Müdürü ve QUALITY PACK CEO’su Barnabas Csereklye şu sözleri sarfetti: „Tüketicilerimize düşük karbonlu ambalajlar sunarak pazara liderlik etmeyi ve küresel bir referans noktası olmayı hedefliyoruz. Bu yüzden pazarımız için açık ara en sürdürülebilir çözüm olan Hydro’nun inovasyonuna kendimizi tamamen adamış bulunuyoruz.”

Tüketiciler daha çevre dostu ürünler beklesede, plastik şişeler yalnızca sınırlı kez geri dönüştürülebilir ve plastik ambalajların okyanustaki plastik atıklarının büyük bir bölümünü teşkil ettikleri tahmin ediliyor. Sürdürülebilirliğe bağlılık gösteren HELL, portföyündeki plastik şişelerin payını 2025 yılına kadar %1’e düşürme sözünü zaten vermiş durumda.

Öte yandan, alüminyum kutular kaliteleri ve değerleri korunmakla neredeyse sonsuz kez geri dönüştürülebilirler. %75 veya daha fazla geri dönüştürülmüş içeriği garanti ederken kastedilen şey, kullanımda olan bir ürün olarak kullanım ömrünün sonuna ulaşmış ve bu aşamada tekrar kullanım döngüsüne sokulan alüminyumdur. Bu metalin gerçekten sirküler bir ekonomi yaratmada hayati bir rolü var.

HELL’in stratejisi, düşük karbon ayak izi ile alüminyumun sorumlu bir şekilde tedarik edilmesine dayanmaktadır ve küresel emisyonların azaltılmasına ve düşük karbonlu bir gelecek için ürünlerin oluşturulmasına önemli bir katkıda bulunacaktır. HELL, geçmişteki ambalajlama yöntemleri ile kıyasta sera gazlarını %60 oranında azaltmayı başarmıştır.

Bu taahhüt, tüm endüstri için sürdürülebilirlik alanında önemli bir kilometre taşıdır ve HELL ENERGY Grubu, dünya çapındaki müşterilerine ve tüketicilerine düşük karbonlu kutu ambalajı sunabilen tek içecek üreticisidir. Alüminyum üretim süreci tamamen izlenebilir niteliktedir ve bu ürün bağımsız bir üçüncü taraf tarafından onaylanmıştır.

HELL ENERGY Grubu kendisinin ve Macaristan’ın ilk alüminyum içecek kutusu fabrikasını olan QUALITY PACK tesisini 2017 yılında inşa etmiştir ve o zamandan beri sorumlu yönetiminin bir parçası olarak kendi endüstriyel hurdalarının %100’ünü geri dönüştürmektedir. En dinamik gelişen HTM markalarından biri olan HELL, tanınmış markası, modern dolum fabrikaları ve elbette ki son teknoloji ürünü ambalaj kutusu tesisi sayesinde en üst düzey dikey entegrasyonu sahip sektörün tamamen benzersiz bir oyuncusu olarak kabul görmektedir. Şirketin ürünleri 50’den fazla ülkede mevcuttur ve bu ülkelerin çoğunda pazar lideri konumundadır.